Sound healing masterka Lucia Nosko lieči pomocou vzácnych himalájskych misiek a gongov

Lucia Nosko, sound healing masterka. Študovala v Nepále, Indii a Nemecku a minulý rok otvorila 1. slovenské SOUND HEALINGOVÉ centrum Sound Healing Slovakia. Ani ona nebude chýbať na septembrovej konferencii pre ženy WOMAN’S BALANCE DAY Na jej workshope si budete môcť dopriať blahodarnú a relaxačnú terapiu, ktorá za pomoci veľmi vzácnych nástrojov (himalájske misky, gongy) ktoré majú rezonančnú schopnosť, dokáže liečiť na energetickej, mentálnej a bunkovej úrovni. Pozor dámy, s touto metódou môžete naozaj omladnúť! 

Predstavte nám bližšie terapiu Sound Healing.

Je to terapia za pomoci veľmi vzácnych nástrojov (himalájske misky, gongy) ktoré majú rezonančnú schopnosť, a tým dochádza k liečeniu na energetickej, mentálnej a bunkovej úrovni. Tieto zvuky majú schopnosť pretransformovať staré myšlienkové vzorce, odbúrať negatívnu energiu, stimulovať náš krvný obeh, lymfatický systém a meridiány, a buď pozbaviť telo&dušu o tieto disharmónie, alebo im predísť.

Aké sú benefity tejto terapie pre dnešné ženy, ženy 21. storočia?

Benefitov je nespočetne veľa. Tak ako samotné bytie je veľmi komplexné, a všetko so všetkým súvisí, aj v rámci našich orgánov, a častí tela, tak fungujú aj benefity tejto terapie. Ženy 21.storočia, chcú byť jednoznačne krásne. Svedčia o tom rôzne skrášľovacie kliniky, ktorých počet za ostatných 10 rokov enormne vzrástol. Tým, že pri sound healing terapii stimulujeme bunky, a privádzame ich k harmónii, odrazí sa to nielen na našom mentálnom a zdravotnom stave. Ale aj na pokožke. Pleť je vypnutá, vyhladená, presne tak ako keď ste týždeň-dva na dovolenke, a vaše bunky nepodliehajú stresu a tlaku. Akurát my to robíme tak nejak instantne a na počkanie. 😉 Ďalej chcú byť všetky ženy šťastné a toto v sebe nájdu/odhalia/oprášia klienti sound healingu… šťastie je stav mysle. My musíme pochopiť, že závisí len a len od nás. Aj napriek prekážkam, daždivý dňom, či búrok… na hodinách budujeme aj toto. A potom riešime/odstraňujeme rôzne zdravotné disharmónie. Medzi ktoré patrí napr.aj problém s otehotnením, atď.

Prečo ste sa rozhodli stať sa terapeutkou a uberať sa v živote týmto smerom?

Podľa mňa som sa nerozhodla, tak sa to stalo ;))) resp. asi som sa rozhodla, ale nebolo to v tejto 3D realite. 😉 Vnímam to ako poslanie. Je to do určitej miery dar…..okrem neustáleho vzdelávania sa, samozrejme. Ide to ruka v ruke. Keď počúvame vnútorný hlas, dovedie nás len na tie najsprávnejšie miesta…

Čím si vás získala práve metóda spievajúcich tibetských misiek?

Tým, že je skutočná. Reálna a na 100% účinná. Zažila som misky po 1x v nepálskom kláštore. A cítila som čo sa deje s mojim telom, s mysľou… začala som po tom pátrať, študovať vo svete, a zistila som, že nič prirodzenejšie nepoznám. Mám za sebou rôzne energetické kurzy, ale sound healing som si vybrala preto, že nemá kontraindikácie. Žiadne. Vie len pomôcť. A navyše je táto metóda aj vedecky podložená mnohými výskumami, pochádzajúcich z USA. Tam sound healingom liečia XY chorôb, syndrómov, disharmónií….

Mohlo by sa zdať, že terapeuti musia byť maximálne pokojní a vyrovnaní ľudia a nedokáže ich len tak niečo vytočiť. Platí to aj pre vás?

Akékoľvek emócie sú nám ľuďom prirodzené. Každý sa vie nahnevať. Kto vraví, že nie- klame. 😉 Všetko však závisí od intenzity a tiež dĺžky. Podstata je tá, vedieť pracovať s tými situáciami, ktoré prinesú akékoľvek emócie, či už sú pozitívne, alebo negatívne. Rovnováha je to, keď sa “nekúpeme” v ani jednej z týchto emócií dlho. Treba ich dať do balansu. V nadmernom šťastí nie sme schopní adekvátne rozlišovať, a to isté platí aj pri nadmernom hneve. Ste akoby v centre tornáda. Nevidíte jasne. Akonáhle z neho vystúpime, pozorujeme, sme víťazi, sme majstri. 😉 Isteže ani mňa neobchádzajú situácie, kedy sa viem nahnevať. Dôležité je tú energiu rýchlo spracovať a upratať. Najprv to prejde analýzou, riešim otázku prečo ma to a ono nahnevalo, a kde môžem v tom danom posilniť seba. Prípadne čo mi tá situácia mala priniesť/ukázať.

Čo rada robievate, keď si chcete dopriať deň za odmenu a zažiť svoj WOMAN’S BALANCE DAY?

Takého času mám skutočne málo, a o to viac je vzácny. 🙂 Každý rok minimálne raz sa vyberiem na zahraničné školenie (v tomto mojom obore) strávim cca 10 dní s úplne novými ľuďmi, v inej krajine, väčšinou bez mobilu. Toto je ale na viac dní. A keď by som mala povedať len jeden- rada som sama so sebou. V tichu. Čítam. A veľmi rada si oddýchnem na kvalitnej masáži, v lese, pri vode, a keď so spoločnosťou tak najradšej s manželom a so psíkmi…Také tie malé veľké veci. 

Aký je podľa vás kľúč k životu v rovnováhe?

Neexistuje jeden jediný. Je to súhra mnohých faktorov, a teda kľúčikov. Jednoznačne sebaláska. Mať sa rád. Od toho sa bezpodmienečne treba odraziť, a na tom stavať. Vtedy vystaviate palác. Bez sebalásky to pri všetkom šťastí môže byť aj palác, ale z piesku… hovorí sa, že tak ako sa správame k nášmu okoliu, ľuďom, prírode, zvieratám a k svetu je len zrkadlo toho ako máme radi samých seba. A tiež dôvera v život, vo svoj vnútorný hlas, vyššie vedomie, a život v prítomnom okamihu sú základnými atribútmi pre život v rovnováhe