MUDr. Patrik Paulis nám odhalil nový trend v plastickej chirurgii

Skúsený špecializovaný pražský plastický chirurg MUDr. Partik Paulis, ktorý na konferencii WOMAN’S BALANCE DAY 2018 predstaví najnovšie trendy v plastickej chirurgii. Študoval vo Francúzsku, kde ho učili a inšpirovali viacerí špecialisti a osvojil si decentný, precízny a umelecký francúzsky štýl.  Svojim klientkam a klientom ponúka najnovšie a najmodernejšie metódy. Vďaka jeho citu a šikovným rukám našlo veľa žien opäť stratené sebavedomie a radosť pri pohľade na svoje telo.

Prečo ste sa rozhodli stať plastickým chirurgom a čo Vás na Vašej práci najviac baví?

Už počas štúdia medicíny som sa jasne vyhranil a upriamil na chirurgiu. Postupom času som pochopil, že jediná chirurgická disciplína, kde je miesto pre improvizáciu, vlastný vkus, snáď aj trochu umeleckého cítenia, je plastika.  A baví ma prirodzene všetko to, prečo som sa stal plastickým chirurgom, žiadna operácia nie je rovnaká.

S akými požiadavkami Vás navštevujú dnešné ženy? Preferujú viac len jemné úpravy a zachovanie prirodzeného vzhľadu alebo naopak pýtajú si skôr niečo výraznejšie, radikálnejšie?

Je to rôzne, bohužiaľ musím často aj klientky v ich prehnaných a nesplniteľných požiadavkách mierniť. Požiadavky klientiek sa rôznia podľa ich veku, avšak práve vo vyššom veku môžu byť prehnané nároky v konečnom dôsledku kontraproduktívne. Prirodzenosť nie je v súlade s extrémom.

Aké sú najväčšie omyly, mýty alebo obavy, ktoré ovplyvňujú pacientov predtým než sa rozhodnú podstúpiť zákrok?

Domnievam sa, že to paradoxne dnes nie je neinformovanosť, ale preinformovanosť, resp. zlá informovanosťa pretrvávajúce chybné informácie – to platí napríklad pri operácii prsníkov, najčastejšie pri zväčšovaní, kde narážam na úplne skreslené informácie o objemoch, tvaroch a uložení implantátov, ako aj u operácií tváre pomocou nití.

Čo momentálne možno považovať za nové trendy v oblasti plastickej chirurgie?

Denne riešim požiadavky klientiek na zväčšovanie „pozadia“- pre mňa nepochopiteľná vec. Skutočná indikácie je tak maximálne u jednej z 20 klientiek, ale kult „Kardashian“ je veľmi silný aj u nás. Nie každý aktuálny trend je však  potrebné kopírovať.

Vykonávať niekoľko hodinové operácie si vyžaduje sústredenie aj dobrú kondičku. Ako najradšej relaxujete, načerpávate sily a udržiavate sa fit?

Na sále paradoxne relaxujem. Operovať ma stále veľmi baví. Keď sa zatvoria dvere na operačnej sále a pustím si hudbu, úplne sa oprostím od všetkého a sústredím sa na operáciu. Pre mňa to je stále opojný pocit – nie nadarmo sa hovorí, že operovanie je pre chirurgov istou drogou.

Inak sa dlhé roky potápam a som rád, že s týmto športom vlani začal aj môj syn a máme za sebou prvé spoločné ponory. Snáď sa čoskoro pridá aj dcéra.

28. septembra budete mať prednášku na ženskej konferencii WOMAN’S BALANCE DAY. Je podľa Vás dôležité, aby si každá žena dokázala nájsť chvíľku len pre seba?

Určite každý človek potrebuje svoj životný priestor a čas len pre seba. Nemám na mysli len vnútorné uzavretie, čas na vlastnú duševnú „hygienu“, ale aj na starostlivosť o svoje telo. Čím viac pôsobíme preventívne a čím skôr začneme, o to neskoršie musí nastúpiť plastika.

Čo by ste odporučili ženám, ktoré hľadajú rovnováhu, šťastie a spokojnosť?

To je skôr filozofická otázka. Určite budem opakovať slová mnohých predo mnou, keď poviem, že je to hlavne psychická, ale aj fyzická pohoda, vnútorná vyrovnanosť a spokojnosť samého so sebou. K tomu patrí aj spokojnosť so svojím  zovňajškom a tu niekedy môže pomôcť práve estetická medicína.