Janka Keketi nám prezradila 4 pravidlá, s ktorými bude každá žena krásna a šik.

Vicemiss Slovensko za rok 1998, bývalá úspešná modelka a dnes známa slovenská fotografka a vyhľadávaná biznis imidž konzultantka. Na prestížnom London image Institute získala certifikát  Advanced Image Consulting and Professional Development a ako jeho jediná slovenská držiteľka pomáha ľuďom nájsť ich vlastný štýl obliekania. S prosbou o pomoc sa na ňu obracajú ženy aj muži, ktorí túžia vyzerať štýlovo, reprezentatívne a byť trendy, ale rovnako tak aj firmy, ktoré potrebujú vylepšiť imidž svojich zamestnancov.

V čom spočíva práca imidžovej poradkyne a prečo ste sa rozhodli vo svojej kariére uberať práve týmto smerom?

Jednoducho a stručne povedané, imidžový poradca nastavuje imidž ľudí, aby z neho vyťažili maximum vo svoj prospech. Imidž nie je len výzor, úprava zovňajšku ale aj všetky detaily, doplnky a v neposlednom rade aj komunikácia, správanie sa a reč tela. Imidžový poradca vám poradí so všetkými týmito aspektami a pomôže vám pôsobiť na ľudí profesionálne a vhodne na každú pracovnú pozíciu. Samozrejme nielen v pracovnej sfére, ale pomáhame aj individuálne, nájsť si vlastný a nezameniteľný štýl. No a týmto smerom ma zavial môj celý život. Vždy som pracovala s krásou a aj ako fotografka som musela vedieť poradiť klientom ako vyzerať lepšie. Baví ma radiť ľuďom, čo im svedčí a je to len prirodzený posun v mojom živote.

Do akej miery výzor ovplyvňuje náš život, vzťahy a prácu? Cení sa dnes len 100%-tná krása, mladosť a dokonalosť?

Myslím že krása a dobrý výzor nám pomáha. Ak sa človek cíti vo svojej koži dobre, má zdravé sebavedomie, potom má aj pozitívne vyžarovanie a šíri okolo seba pozitívnu energiu. Krása nie je márnivosť. Všetci sa radi obklopujeme peknými vecami, pozeráme radšej na pekné a upravené prostredie ako na neporiadok a chaos.. čiže krása ako taká má len pozitívne vplyvy. Upraveným a pekným ľuďom sa ľahšie hľadá práca a myslím že aj vzťahy, i keď nájsť si vzťah pre výzor, ak za ním nie je nič viac je skôr krátkodobé. Ale starať sa o seba a udržiavať sa, aj keď máte partnera dlhodobo je veľmi dôležité.

Nikto nie je úplne dokonalý, v nedokonalosti často krát nachádzame tú pravú krásu a jedinečnosť. Mladosť alebo mladistvosť… nikto nezostane večne mladý, ale mladistvého ducha aj telo si vieme udržiavať veľmi dlho, ak chceme a snažíme sa. Ja si cením skôr dokonalú upravenosť ako pokusy o dokonalú krásu.

Pokiaľ sa rozhodneme pre zmenu imidžu, ako a kde by sme začať?

To závisí od veľa faktorov,  ale zásadnou zmenou býva zmena účesu a štýlu obliekania. Ak nenosíte vhodné farby alebo strihy, treba zmeniť šatník. Niekedy stačí zmeniť farbu vlasov na tú správnu a automaticky sa vám zmenia preferencie farieb oblečenia. Poradenstvo odborníka je veľmi obľúbené a podľa mňa aj užitočné a dá vám ten správny smer, kade ísť, aby vás takáto zmena finančne nezruinovala:-)

Aký je Váš najobľúbenejší kúsok z vášho šatníka, na ktorý nedáte dopustiť?

Tak to je zákerná otázka, nedokážem nájsť jeden kúsok, mám ich viac obľúbených:-)

Ale asi púzdrové šaty šité na mieru, v ktorých sa cítim úžasne, keďže mi dokonale sedia. A potom mám viacero letných, voľných šiat, jednofarebných aj vzorovaných, ktoré mám viac rokov, ale stále sú in a neviem ich dať preč.

Vedeli by ste vybrať tri základné pravidlá, ktorých by sa mala každá žena držať, aby bola krásna a šik v každom veku?

  1. Nosiť len správne farby k vášmu typu.
  2. Správny strih oblečenia na vašu postavu.
  3. Upravenosť zovňajšku – vždy upravené vlasy, správnej farby a strihu a dokonalý jemný make up na zdravej a sviežej tvári.
  4. Zdravá životospráva a pohyb – bez nich to NEJDE. 🙂

28. septembra budete mať prednášku na ženskej konferencii WOMAN’S BALANCE DAY. Zvyknete si aj Vy dopriať deň za odmenu? Ako vyzerá Váš WOMAN’S BALANCE DAY?

Nie síce pravidelne, ale zvyknem. Môj deň za odmenu je buď túra na horách a potom leňošenie na chate, alebo v meste si občas doprajem s kamarátkou návštevu masážneho salónu a následný príjemný obed s kávičkou. Posedenie so ženami- kamarátkami je vždy taký náš balance day. 🙂

Čo by ste odporúčali ženám, ktoré chcú nájsť vnútornú rovnováhu, byť šťastné a spokojné?

Brať ohľad aj na seba a dopriať si čas na vlastnú realizáciu aj oddych. Plniť si svoje sny a nezabúdať na ne. A usmievať sa čo najčastejšie.